Nebankovní půjčky jsou ideální pro ty, které odmítly banky

Potřebujete si vyřídit finanční půjčku, ale v všech bankách vás odmítli? Je mnoho lidí, kteří nemohou získat úvěr od žádné banky – ať už je to z důvodu nízkých příjmů, záznamu v registru dlužníků nebo z jiných příčin. Pro všechny, kterým už bylo alespoň 18 let a potřebují si půjčit peníze, jsou tu nebankovní úvěry, které jsou určeny zejména pro rizikové klienty.

Kdo všechno může nebankovní půjčku získat?

Každá nebankovní společnost má trochu jiné požadavky, takže to, že u jedné neuspějete, rozhodně neznamená, že nemůžete získat půjčku u jiné. Obecně platí, že alespoň malý úvěr mohou získat studenti, důchodci, maminky na mateřské dovolené, lidé s minimálním příjmem, nezaměstnaní, lidé se záznamem v registru a dokonce i lidé s exekucí. Pokud jde o malé částky v řádu několika tisíc, má šanci opravdu téměř každý, naopak u vyšších částek už může být problém – v takovém případě jsou ještě řešením půjčky se zajištěním, kde žadatel ručí vlastní nemovitostí.

Čím se nebankovní úvěry liší od bankovních?

Nebankovní půjčky mají svoje specifické vlastnosti a od těch klasických bankovních se v mnoha směrech zásadně odlišují. Jedním z rozdílů jsou možnosti sjednání úvěru – zatímco u banky máte vždy možnost vyřídit si půjčku i osobně na pobočce, nebankovní společnosti už většinou nabízejí pouze půjčky online přes internet. Velmi zásadní rozdíl je v úrocích a RPSN (roční procentní sazbě nákladů) – nebankovní půjčky jsou výrazně dražší. Nebankovní úvěry jsou proti bankovním většinou menší a i doba splácení je obvykle relativně krátká, záleží ale na typu půjčky.

Jaké jsou nejběžnější typy nebankovních půjček?

K nejčastějším druhům nebankovních úvěrů patří rychlé sms půjčky (např. Zaplo.cz, Via SMS nebo CreditOn), dále pak první půjčky zdarma (např. Japonská půjčka, Ferratum Micro nebo CreditAir), půjčky se zajištěním nemovitostí (např. Acema Credit nebo HK Investment), hotovostní půjčky (např. Provident Financial nebo Smart půjčka) nebo půjčky bez doložení příjmů (např. půjčka Home Credit). Nabídka je docela pestrá a alespoň na menší úvěr v řádu několika tisíc má šanci opravdu skoro každý.

Jak si vybrat tu pravou nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčky už dnes v Česku nabízí až stovky různých poskytovatelů. Jak si ale mezi nimi vybrat toho nejlepšího? Nejpohodlnějším a nejjistějším řešením je použití některého z nezávislých webových portálů, jež se zaměřují na profesionální srovnání půjček. Srovnávačů je v ČR hned několik, k těm nejlepším patří např. CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz. Součástí stránek je nejen velmi podrobné srovnání půjček podle jejich úroků, výše úvěru nebo doby splácení, ale také podrobné recenze, tabulky splátek, kontaktní informace nebo návody, jak vyplnit žádost o půjčku. Vyhledání optimálního úvěru je tak velmi snadné, navíc si můžete zadat požadovanou výši úvěru – např. půjčka 200 000 Kč a zobrazí se vám přehledný výpis všech poskytovatelů, kteří úvěr v této výši nabízejí.

Rizika nebankovních půjček

Lidem, kteří si půjčku mohou vzít přímo od banky, žádné velké nebezpeční nehrozí, u nebankovních poskytovatelů už je ale na místě opatrnost. Pokud byste si podali žádost u některé z podvodných firem, mohlo by se stát, že místo půjčky nakonec ještě o peníze přijdete. Mezi nejčastější podvody patří výběr vysokého poplatku předem nebo speciální předražené telefonické linky. I u seriózních firem je ale potřeba být opatrný – některé společnosti mají velmi vysoké sankce při pozdním splácení a zvláště ty, které používají ve smlouvách rozhodčí doložku, vás mohou v případě nesplácení přijít hodně draho. Nabídky půjček zde.